Jakie rodzaje sufitów napinanych warto wybrać?
- Szczegóły
Sufity napinane wciąż są raczej dodatkiem dość luksusowym z uwagi na swoją cenę, jednak coraz częściej znajdują swoje zastosowanie w wielu domach. Obecnie na rynku dostępnych jest mnóstwo ich rodzajów, dzięki czemu z łatwością można dopasować je do danego wnętrza. To bardzo ważny aspekt, który trzeba wziąć pod uwagę, ponieważ nie każdy strop podwieszany będzie nadawał się na przykład do kuchni czy łazienki. Aby uniknąć problemów z tym związanych, warto sięgnąć po radę specjalisty, jaki wariant dobrać do danego pokoju. A czym właściwie są podwieszane sufity? To jeden z systemów stropów podwieszanych wykonany najczęściej z folii PCV, która jest podgrzewana do temperatury 70 stopni Celsjusza i umieszczana na profilach aluminiowych – stąd też pochodzi ich nazwa.
Są one dodatkiem łatwym w montażu i niosącym za sobą wiele korzyści. To sposób na obniżenie poziomu pomieszczenia, a co za tym idzie ograniczenia kosztów wydawanych na ogrzewanie. Dzięki niższemu stropowi ciepło nie ucieka górą, czyli drogą, którą można pozbyć się go najszybciej. To również doskonały sposób na poprawienie akustyki. Jest on łatwy w czyszczeniu oraz demontażu i montażu, który zajmuje przeważnie jeden dzień. Generuje przy tym niewielką ilość odpadów budowlanych. Sufit napinany sprawdzi się nie tylko w mieszkaniach, ale również biurach, klubach czy restauracjach.
Sufit imitujący rozgwieżdżone niebo
Tradycyjny sufit wielu osobom może wydawać się nudny. W końcu nie ma w nim nic wyjątkowego, a ponadto znajduje się w każdym budynku. Zupełnie inaczej to wygląda w przypadku czegoś takiego, jak sufit napinany przedstawiający na przykład gwieździste niebo. Jest to coś, o czym z pewnością marzy większość dzieci i dorosłych. Grafika gwiazd może być doskonałym dodatkiem, który stworzy magiczną atmosferę do czytania książek przed snem. To również doskonały sposób na pobudzenie i rozbudowanie wyobraźni najmłodszych, a tym samym inspiracja do wielu zabaw zarówno z rówieśnikami, jak i samemu. Co więcej, sufit napinany podświetlany z motywem chociażby nieba może być dobrym rozwiązaniem u maluchów szczególnie bojących się ciemności. Wbudowane diody LED dają delikatne światło – nie rozprasza ono zasypiającej pociechy, jednocześnie zapewniając odpowiedni komfort. Barwa o różnorodnych odcieniach może być kontrolowana za pośrednictwem specjalnego pilota. Tak skonstruowany sufit sprawi, że dziecko chętniej będzie kładło się do łóżka. Nie jest to jednak dodatek wyłącznie do pokojów najmłodszych – sprawdzi się również w sypialniach dorosłych czy nastolatków. Jest bardzo uniwersalny i zdecydowanie pasuje do każdego użytkownika bez względu na wiek. Z uwagi na charakter grafiki w postaci nieba bardziej będzie pasował do sypialni, jednak oczywiście istnieje możliwość zamontowania go chociażby w salonie.
Sufit 3D jako niesztampowy dodatek do wnętrz
W dobie produkcji masowej, a także łatwej dostępności wielu towarów w sklepach wciąż szukamy czegoś, co będzie się wyróżniać. Oryginalnego, sprawiającego, że wnętrze stanie się wyjątkowe. Prostym sposobem na to może być sufit 3D, który z uwagi na swoją cenę wciąż jest dość rzadko spotykany. Szeroki wachlarz możliwości, jaki zapewnia ten rodzaj sufitów napinanych czyni je uniwersalnymi. Bez większych trudności można dobrać odpowiedni gatunek do danego pomieszczenia i swoich preferencji. Niektóre z sufitów są także doskonałym sposobem na to, aby optycznie powiększyć pokój, więc nadadzą się również do mniej przestronnych wnętrz. Efekt 3D ma za zadanie stworzyć optyczną głębię. Najczęstszą formą jest powłoka, która powoduje odbicie lustrzane. Działa prawie jak lustro, umożliwia przejrzenia się w niej. Może funkcjonować w różnorodnym zabarwieniu. Barwa zależy od preferencji zainteresowanego, a także kolorystyki domu, aby wszystko ze sobą współgrało. Występuje jednak nie tylko w takiej formie. Może przedstawiać również niebo i pnące się drzewa, co daje efekt przezroczystego sufitu, dzięki któremu można obserwować przyrodę. Jest to jednak tylko złudzenie, dzięki czemu konstrukcja pozostaje bezpieczna i żadne czynniki zewnętrzne nie uszkodzą, tak jak mogłoby to być w przypadku prawdziwego szkła